Súťaže‎ > ‎

Kalendár súťaží

Žiacke kategórie

U10 (under tj. pod 10 rokov) nazývané tiež supermini - deti ktoré v danom kalendárnom roku dovŕšia najviac 9. rok,
U12 - mini - ktoré dovŕšia 10. alebo 11 rok,
U14 - mladší žiaci - deti ktoré dovŕšia 13. alebo 12. rok,
U16 - starší žiaci - deti ktoré dovŕšia 15. alebo 14. rok.

Farebné rozlíšenie súťaží: Dôležitá - Doporučená - Doplnková

Dôležité súťaže

Krajská olympiáda

Krajská olympiáda, v plnom názve Turnaj olympijských nádejí (TON) je regionálna dlhodobá mládežnícka súťaž (6 kôl/rok), určené džudistom žiackych kategórií a najmä pretekárom začiatočníkom. Losovanie neprebieha striktne podľa vekových a váhových kategórií, ale pretekári sú rozdelení do súťažných skupín podľa výkonnosti, tak aby absolvovali 2 a viac zápasov s výkonnostne porovnateľnými súpermi. 

Účastníci na prvých 3 miestach vo váhe získavajú na každom kole diplom, na záverečnom kole najlepší pretekár v rámci klubu obdrží vecnú trofej.

Veľká cena Rimavskej Soboty

Ide o najlepšie obsadenú žiacku veľkú cenu na Slovensku, ktorej sa zúčastňuje cca. 500 detí z 10 krajín. Deti majú príležitosť zažiť veľký turnaj a konfrontovať sa silnou konkurenciou. 

Výjazd tradične spájame s pobytom/klubovým teambuildingom na neďalekom Teplom Vrchu kde sa v máji dá často aj okúpať. Do RS vyrážame autami piatok večer (prípadne sobotu ráno) a zostávame do nedele, kedy spravidla absolvujeme spoločný výlet do okolia.
Pri spoločnom pobyte majú deti aj rodičia príležitosť sa lepšie spoznať a stmeliť kolektív. 

Veľké ceny ŽA, PX, MT

Žiacke veľké ceny v Žiline a okolitých mestách majú solídnu úroveň a pretekári, ktorí majú ambície napredovať v súťažnom džude by ich určite nemali vynechať.
Veľká cena Žiliny (organizovaná konkurenčným klubom Mladosť) sa koná v našom meste, takže využívame príležitosť na kvalitnú súťaž bez potreby cestovania.

Sústredenie Mošovce

Judo kluby regiónu Sever spoločne organizujú v 2. polovici augusta športový 7 dňový tábor/sústredenie v rekreačno zariadení Drienok v obci Mošovce, cca. 5 km od Turčianskych Teplíc. Rozsiahly areál má síce retro štýl, ale disponuje 2 bazénmi, športovými plochami a okolím bohatým na zaujímavé možnosti výletov. Hneď vedľa areálu máme k dispozícii telocvičňu s veľkou tatami.

Táborových aktivít sa môžu zúčastňovať aj rodičia, ktorí počas (časti) trvania tábora môžu byť ubytovaní v areáli alebo okolí.

Cena za tábor je cca. 180 € s tým, že ak dostanem dotáciu od mesta, účastníkom dávame zľavu do 50%..

Mikulášsky Turnaj Strumieň

V decembri sa už roky zúčastňujeme mikulášskeho turnaja v Strumieni. Turnaj je určený najmä mladším deťom aj úplným začiatočníkom, ktorým prípadnú absenciu radosti z výhier nahradí balíček  od Mikuláša.

Účasť na súťaži kombinujeme s prenocovaním v poľskom horskom stredisku Wisla (cca. 60 km od Žiliny), kde zväčša absolvujeme peší výlet po okolí a návštevu miestneho aquaparku.